O nás

Naše rodinná firma začala, stejně jako mnoho jiných firem, svoji podnikatelskou cestu v roce 1993. Období po revoluci bylo nakloněno novým nápadům a projektům, lidé toužili po změně a chtěli zkoušet nové věci, nové cesty, nový způsob života. Mnozí si chtěli splnit svůj sen o samostatnosti a založili si firmu.

Miroslav Krištof, který vždycky patřil mezi tvořivé a nápadité lidi, se rozhodl využít svých znalostí z oblasti chemie a obchodnických dovedností a vydal se vstříc skvělé budoucnosti. Začal prodávat dezinfekce nemocnicím. Zkušenost, kterou získal, považuje za velmi cennou dodnes. Poprvé se setkal s pojmy „neplatič“, „druhotná platební neschopnost“ a „krize v podnikání“. V okamžiku rozhodování, zdali změnit strategii podnikání, nebo raději skončit, se v něm probudil bojovník a rozhodl se v plnění svého snu pokračovat. Firma se začala soustředit na oblast průmyslu, stala se distributorem výrobků společnosti Kimberly-Clark a v průběhu následujících dvaceti let se vypracovala na jednoho z předních dodavatelů v oblasti personální a průmyslové hygieny.

S rozšiřující se působností na trhu a zásadními interními změnami nastal také vhodný čas na příchod nových tváří do vedení naší firmy. Stali jsme se firmou čistě rodinnou a tento nový status nám umožnil věnovat se naplno nejenom našim charitativním aktivitám, ale také odloženým plánům.

Na jaře roku 2016 se nám podařilo koupit objekt, který většina obyvatel Olomouce zná především pod názvem Pevnůstka. Oficiální jméno tohoto historického skvostu je Salzerova reduta II a v současnosti prochází dlouhou, v mnoha ohledech náročnou, avšak citlivou rekonstrukcí. Procesu proměny se účastníme všichni, hlavním návrhářem je ovšem paní Věra Krištofová, která má výborný vkus, smysl pro detail a je velmi nadaná, zvláště po výtvarné stránce. My ostatní zastáváme funkce v oblasti technické, stavařské, spisovatelské i zahradnické.

Věříme a snažíme se, aby se z tohoto překrásného místa brzy stalo historického a kulturní centrum, které bude opět živou součástí Olomouce, našeho milovaného města.